Faszyści z ZTM-u.

05.07.2015

Po raz kolejny faszyści z ZTM-u i Rady Miasta szykują akcję wyłudzania pieniędzy od warszawiaków. Tym razem ofiarami będą uczniowie szkół.

Na prośbę NFZ wymagane będzie aby od września 2015 r. na legitymacjach szkolnych był umieszczany numer PESEL. Celem takiego zabiegu ma być szybsza identyfikacja pacjenta i usprawnienie funkcjonowania systemu Ewuś.

Są jednak tacy, którzy będą interpretować na opak nowe przepisy po to tylko, aby wyłudzać pieniądze od niewinnych uczniów. Na taki pomysł, zresztą niepierwszy raz wpadł ZTM. Będzie nakładał kary na uczniów, którzy nie będą mieli umieszczonych numerów PESEL na legitymacjach. Nie ma znaczenia, że numer ten nie ma nic wspólnego z transportem i, że uczniowie będą mieli aktywne karty miejskie i ważne bilety, ale to ZTM będzie decydował o ważności biletów i nakładał kary (wezwania do zapłaty) na uczniów. Znaleźli nowy (stary) sposób na uzupełnienie braków w budżecie.

Trzeba tu przytoczyć przykład z 2008 roku kiedy to ZTM i Rada Miasta stworzyły przepisy na podstawie których wyłudziły od 60 000 warszawiaków 9 000 000 PLN. Gdy okazało się, że jest to wyłudzenie na zbyt dużą skalę, postanowiono oddać pieniądze. Jednak odebrało je tylko 7000 tys. osób, ponieważ nigdzie nie ogłoszono tego faktu poza siedzibą przy Senatorskiej. Reszta pieniędzy tj. 8 000 000 PLN została w kasie miasta.

Ciekawe ile wyłudzili w skali całego kraju?

Jak to powiedział nasz "wielki mąż stanu" prof. Buzek, Polska to państwo prawa.